Angličtina pro nejmenší jako investice do života

Touží po tom každý a kdo tvrdí, že ne, ten lže! Domluvit se anglicky už dnes není benefit, ale samozřejmost. Kdo tohle nepochopil, nemá šanci uspět na trhu práce v TOP pozicích a za pár let bude za úplného outsidera. Ten, kdo pochopil, že bez „angliny“ to nepůjde, se učí jako samouk nebo chodí do jazykovky dodnes. A ten, kdo zaspal dobu, může dát šanci aspoň svým dětem. Čím dříve dítě začne speakovat pod vedením rodilého lektora, tím lépe.

jazykové škole JS FAN dobře vědí, že nejlepším způsobem, jak podchytit zájem dětí, je přirozené působení na jejich emoce. Přesně na tomto základě funguje metoda Wattsenglish, kterou v Česku implementoval Brit Steve Watts. Za pomocnici si přibral maňáska Maggie a zaznamenal největší možné úspěchy. Děti ji milují a s nimi i angličtinu. Tu totiž už dávno přestaly chápat jako učení, ale berou ji jako běžnou součást jejich dětského světa.

​Speciální program pro předškoláky

Děti ztrácejí ostych, učí se v cizím jazyce nejen první slůvka, ale hlavně přemýšlet a chápat pocity. A to je základ úspěchu. Angličtina pro nejmenší je program jazykové školy JS FAN. Je koncipován pro děti od věku čtyř let, které jsou schopné absolvovat hodinovou lekci bez přítomnosti rodičů. Výuka probíhá hravou formou, za použití obrázků, písniček a edukativních her. Činnosti se během hodiny střídají tak, aby děti bez problému udržely pozornost. Většina činností probíhá v pohybu nebo pohodlně na koberci. 


Nejdůležitějším aspektem úspěšného know how je budování pozitivního vztahu k jazyku. A to jak v dětském nebo dospěláckém věku. Kladný přístup je polovina úspěchu, zvláště když se děti předškolního a mladšího školního věku nacházejí v jedinečném životním období, takzvaném „tabula rasa“, které umožňuje studium jazyka zcela přirozenou a nenásilnou formou. Proč toho tedy nevyužít? Jednou vám za to poděkují.

Publikováno: 27. 11. 2023

Kategorie: děti

Autor: Lucie Dočkalová