Legoland Německo: Kde se dětské sny stávají skutečností!

Legoland Německo

Legoland Německo je zábavní park, který láká tisíce návštěvníků každý rok. Tento park, založený na kultovních plastikových stavebnicích, nabízí nejen zábavu pro děti a rodiny, ale také inspiraci a kreativitu. V tomto článku se podíváme blíže na Legoland Německo a co všechno tento park nabízí svým návštěvníkům.

Historie Legolandu v Německu

Historie Legolandu v Německu sahá až do roku 2002, kdy byl zábavní park otevřen v Günzburgu, v oblasti Bavorska. Park je plný různých atrakcí inspirovaných kultovními stavebnicemi Lego a nabízí zábavu pro celou rodinu. Od prvních let své existence se Legoland Německo stal velkým hitem nejen mezi návštěvníky z Německa, ale i ze zahraničí. V roce 2019 oslavil Legoland Německo své sedmnácté narozeniny a stále patří k nejnavštěvovanějším turistickým atrakcím v této části Evropy. Kromě tisíců modelů vyrobených z Lego cihliček mohou návštěvníci parku zažít například projížďku na horské dráze, ochutnat zmrzlinu nebo si prohlédnout repliku slavných evropských památek jako Eiffelovu věž nebo londýnský Big Ben.

Umístění a rozloha parku

Park Legoland Německo se nachází v bavorském městě Günzburg, které leží asi 100 km západně od Mnichova. Celková rozloha parku je kolem 140 hektarů a nabízí zábavu pro celou rodinu. Park se skládá ze sedmi tematických oblastí, jako jsou například Staré město nebo Království rytířů, a tisíců různých staveb postavených z klasických lego kostek. Všechny atrakce jsou umístěny tak, aby návštěvníci mohli být v bezpečném prostředí a užít si plnohodnotné zážitky.

Hlavní atrakce a zábavní zóny

Legoland Německo je zábavní park plný úžasných atrakcí a zábavních zón pro celou rodinu. Na hlavní atrakce zde patří různé druhy rollercoasterů, simulátory letu a vodní atrakce, které návštěvníkům nabízejí nezapomenutelný adrenalinový zážitek. Kromě toho jsou tu také překrásné modely měst a známých památek vyrobené z Lego stavebnic, které určitě potěší nejen malé návštěvníky. Pro ty nejmenší jsou tu speciální dětské zóny s hracím hradem a mini atrakcemi. V Legolandu Německo si opravdu každý najde to své oblíbené místo pro zábavu.

Interaktivní aktivity pro návštěvníky

Legoland Německo je nejen zábavním parkem, ale také místem plným interaktivních aktivit pro návštěvníky. Toto místo nabízí celou řadu příležitostí k aktivnímu trávení času pro celou rodinu. Můžete si postavit svůj vlastní LEGO model, navštívit LEGO laboratoř a projít se skrze virtuálně vytvořený svět Lega. Kromě těchto aktivit můžete také zažít vzrušující jízdu na rollercoasterech a dalších atrakcích spojených s tématikou LEGO. Zkrátka, Legoland Německo je ideálním místem pro návštěvu, pokud hledáte zábavu a nezapomenutelnou interaktivní zkušenost.

Možnosti stravování a nákupu suvenýrů

Legoland Německo je nejen místem pro zábavu, ale také pro jídlo a nákupy suvenýrů. V parku najdete širokou škálu možností stravování - od rychlého občerstvení až po restaurace s plnou obsluhou. Mezi oblíbené pokrmy patří hamburgery, hranolky, pizzy a hot dogy. Pro ty, kteří chtějí ochutnat tradiční německou kuchyni, jsou k dispozici speciality jako Kaiserschmarrn nebo Bratwurst.

Pokud se chcete vrátit domů s originálním suvenýrem, má Legoland Německo mnoho možností. V obchodech najdete vše od plyšových hraček po stavebnice Lego. Nejoblíbenějšími suvenýry jsou však jednoznačně minifigurky Lego s motivem postaviček z oblíbených filmů či seriálů.

S ohledem na bezpečnost momentálně platí omezené podmínky stravování a nakupování v parku Legoland Německo. Přesto je zde stále dostatek možností, jak si užít den plný dobrodružství, dobrého jídla a originálních suvenýrů!

Ubytování v okolí Legolandu

Hledáte-li ubytování v okolí Legolandu, máte na výběr z řady možností. V samotném parku se nachází hotel s jedinečnou atmosférou a nespornou výhodou blízkosti ke všem atrakcím. Mimo areál Legolandu pak můžete najít širokou nabídku hotelů, penzionů a dalších typů ubytování ve všech kategoriích cenového rozpětí. Pro rodiny s dětmi jsou ideální hotely s dětskými hřišti a bazény, ale najdete zde i luxusní wellness resorty pro ty nejnáročnější hosty. Nezapomeňte také zvážit blízkost k dalším zajímavostem jako například městu Günzburg nebo krásnému regionu Švábsko.

Praktické informace pro návštěvníky

Pokud plánujete navštívit Legoland Německo, je důležité mít na paměti několik praktických informací. Nejdůležitější je samozřejmě vstupenka, kterou lze zakoupit online nebo přímo na místě. Doporučuje se však koupit ji předem a tak si zajistit své místo v parku. Dále je dobré myslet na vhodné oblečení a obuv, zejména pokud plánujete trávit celý den v parku. Pro úsporu času lze využít tzv. Fast Track Passy, které umožňují rychlejší průchod frontami u populárních atrakcí. V Legolandu Německo najdete mnoho restaurací a stánků s občerstvením, avšak je možné s sebou přinést i vlastní jídlo a pití. K dispozici jsou také úschovny zavazadel a pronájem kočárků pro ty nejmenší návštěvníky. Ať už plánujete navštívit tuto zábavní destinaci s rodinou nebo přáteli, Legoland Německo nabídne spoustu zábavy pro každého.

Celkově lze říci, že návštěva Legolandu v Německu je nezapomenutelným zážitkem pro celou rodinu. Tento zábavní park nabízí mnoho aktivit a atrakcí, které osloví jak dospělé, tak i děti. Pro milovníky stavebnic Lego je navíc tento park skutečným rájem plným originálních modelů a detailů. Pokud se tedy chystáte na dovolenou v Německu, neváhejte a vydejte se za poznáním do Legolandu!

Publikováno: 03. 09. 2023

Kategorie: zábava

Autor: Jirka Vondračka

Tagy: legoland německo | zábavní park