Zábavná a kontroverzní karetní hra Karty proti lidskosti: Nový hit mezi přáteli!

Karty Proti Lidskosti

Karty proti lidskosti jsou kontroverzní a zábavná karetní hra, která se stala velkým hitem mezi přáteli. Jejím cílem je vytvořit co nejvtipnější odpovědi na provokativní otázky a tvrzení. Tato hra je vhodná pro dospělé a vyžaduje smysl pro humor a otevřenost. Karty proti lidskosti nabízejí neomezené možnosti kombinací a jsou skvělým způsobem, jak se pobavit s přáteli na večírku nebo ve volném čase. V následujícím článku se podíváme na historii této hry, pravidla, různé edice a rozšíření, strategie pro hraní, kde a jak koupit karty proti lidskosti, popularitu i kontroverze kolem této hry. Pokud jste fanoušky originálních her plných humoru a provokace, pak jsou karty proti lidskosti tou správnou volbou pro vás!

Historie karet proti lidskosti

Historie karet proti lidskosti sahá až do roku 2011, kdy byla vytvořena první verze této kontroverzní hry. Jejími autory jsou Eli Halpern, Ben Hantoot, David Munk a Max Temkin. Původně se jednalo o dárek pro přátele, ale brzy se stala populární mezi širší veřejností. Hra získala obrovskou popularitu díky svému nekonvenčnímu a často provokativnímu obsahu. Karty proti lidskosti se staly fenoménem sociálních setkání a rychle se rozšířily po celém světě.

Pravidla hry karet proti lidskosti

Pravidla hry Karty proti lidskosti jsou jednoduchá a zábavná. Hráči dostanou na začátku sedm bílých karet, které obsahují různé fráze nebo výroky. Jeden hráč je vybrán jako "kartár" a tahá ze hromádky černých karet, které obsahují otázky nebo tvrzení. Kartár přečte kartu nahlas a ostatní hráči vybírají ze svých bílých karet tu nejvtipnější, nejkontroverznější nebo nejvhodnější odpověď.

Kartár shromáždí všechny odpovědi a přečte je nahlas. Poté si vybere tu nejzábavnější či nejpřesvědčivější odpověď a jejím držitelem se stane další kartár. Hra pokračuje takto, dokud hráči nedosáhnou určeného počtu bodů.

Pravidla umožňují také kombinaci více karet pro vytvoření originálních odpovědí. Hráči se mohou inspirovat i z aktuálních událostí či populárních meme obrázků.

Důležité je dodržovat pravidlo fair play a respektovat ostatní hráče. Některé karty mohou obsahovat kontroverzní nebo urážlivý obsah, proto je nutné hrát s ohledem na okolí a zvolit vhodné odpovědi.

Pravidla hry jsou jednoduchá a flexibilní, což umožňuje hráčům přizpůsobit si je svým potřebám. Karty proti lidskosti tak nabízejí skvělou zábavu a možnost projevit svou kreativitu i smysl pro humor.

Různé edice a rozšíření karet proti lidskosti

Karty proti lidskosti jsou k dispozici v různých edicích a rozšířeních, které přinášejí nové karty a možnosti pro ještě větší zábavu. Mezi nejznámější edice patří základní balení s 550 kartami, které obsahuje šokující otázky a odpovědi. Dále existuje edice "Druhý díl", která přidává další 100 bílých a 75 černých karet. Pro fanoušky fantasy žánru je určena edice "Fantasy Pack" s kartami inspirovanými světem magie a dobrodružství. Kromě toho jsou k dispozici i speciální rozšíření jako například "Science Pack" nebo "Holiday Pack". Rozšíření umožňují hrát hru s novými tématy a vyvolávají ještě větší smích mezi hráči.

Strategie a tipy pro hraní karet proti lidskosti

Při hraní karet proti lidskosti je důležité mít na paměti několik strategických tipů, které vám pomohou zvýšit šance na vítězství. Prvním tipem je být pozorný a sledovat reakce ostatních hráčů na jednotlivé karty. Některé karty mohou vyvolat kontroverzi nebo silné emoce, takže je dobré si všímat, jak ostatní reagují.

Dalším důležitým aspektem je znát svého soupeře. Pokud víte, jaké jsou jeho preference a smysl pro humor, můžete se lépe zaměřit na karty, které ho pravděpodobně osloví nejvíce. To vám umožní získat body a překonat ostatní hráče.

Dále je vhodné strategicky vybírat karty tak, abyste co nejlépe zapadli do kontextu daného kola. Je dobré si uvědomit, že některé kombinace slov nebo témat mohou být více účinné než jiné. Snažte se tedy vybrat karty, které budou odpovídat aktuálním okolnostem a budou co nejvtipnější.

Nepodceňujte také schopnost improvizace. Někdy se může stát, že nemáte vhodnou kartu pro dané kolo, a v takovém případě je dobré být schopen rychle reagovat a vymyslet něco originálního. Kreativita a rychlost myšlení jsou klíčové vlastnosti při hraní této hry.

A nakonec, nezapomeňte si užít hru! Karty proti lidskosti jsou určeny ke zábavě a smíchu, takže se nebojte být odvážní a vtipní. Hrajte s nadhledem a buďte otevření novým zážitkům.

S těmito strategiemi a tipy máte lepší šanci na úspěch při hraní karet proti lidskosti. Pamatujte si, že hlavním cílem je pobavit se a strávit čas s přáteli.

Kde a jak koupit karty proti lidskosti

Karty proti lidskosti jsou dostupné k nákupu jak online, tak i v kamenných obchodech. Na internetu je možné je zakoupit na různých e-shopech specializujících se na deskové hry a karetní hry. Mezi nejznámější patří například Alza.cz, Hrajeme.cz nebo Boardgamer.cz. Karty proti lidskosti jsou také často dostupné na platformách jako Amazon nebo eBay.

V kamenných obchodech lze tyto karty najít ve specializovaných herních obchodech, které mají široký sortiment deskových her. V České republice se jedná například o Herna.cz nebo Deskoherny.cz. Karty proti lidskosti jsou často také k dispozici v knihkupectvích s herním oddělením.

Cena karet proti lidskosti se pohybuje kolem 500-800 korun za základní edici s 550 kartami. Existují však i levnější alternativy, jako jsou mini edice obsahující menší počet karet za nižší cenu. Rozšíření a doplňky lze zakoupit samostatně za nižší cenu než základní edice.

Před nákupem je vhodné porovnat nabídku a ceny různých prodejců, aby si zájemci mohli vybrat tu nejvýhodnější možnost. Karty proti lidskosti jsou oblíbené a často se rychle vyprodávají, proto je dobré sledovat dostupnost v obchodech a případně se zaregistrovat na odběr upozornění na nové zásoby.

Při nákupu online je důležité zkontrolovat důvěryhodnost prodejce a číst recenze ostatních zákazníků. Je také vhodné si ověřit, zda jsou karty prodávány v originálním balení od oficiálního vydavatele hry Cards Against Humanity, aby byla zaručena autentičnost produktu.

Popularita a kontroverze kolem karet proti lidskosti

Karty proti lidskosti si získaly obrovskou popularitu od svého vzniku. Hra se stala fenoménem mezi přáteli a rychle se rozšířila po celém světě. Je oblíbená pro svou jednoduchost, zábavnost a schopnost vyvolat smích a diskuzi.

Nicméně, popularita karet proti lidskosti nebyla bez kontroverzí. Někteří lidé tvrdí, že hra obsahuje urážlivé a vulgární karty, které mohou být považovány za rasistické, sexistické nebo homofobní. Tato kontroverze vedla k několika protestům a peticím proti prodeji her.

Tvůrci her na tyto obvinění reagovali tím, že tvrdili, že karty jsou pouze satirickými narážkami na různé aspekty lidského chování a nemají za cíl urazit nebo diskriminovat žádnou skupinu lidí. Dodali také, že hra je určena pro dospělé publikum a jejich záměrem je vyvolat smích a povzbudit diskuzi o společenských tabu tématech.

Navzdory kontroverzím se však popularita karet proti lidskosti nadále zvyšuje. Hra se stala oblíbenou na večírcích, vysokoškolských kolejích a mezi mladými dospělými. Existuje také mnoho online verzí hry, které umožňují hráčům hrát s lidmi z celého světa.

Je důležité si uvědomit, že karty proti lidskosti jsou určeny pro publikum s vyspělým smyslem pro humor a schopností oddělit fiktivní hru od skutečného života. Před nákupem je vhodné si přečíst popis karet a zvážit, zda je tato hra vhodná pro vaše osobní preference a citlivost.

Celkově lze říci, že popularita karet proti lidskosti je nezpochybnitelná, ale kontroverze kolem nich stále přetrvávají. Je to hra, která vyvolává silné emoce a rozporuplné reakce u různých lidí. Pokud jste otevření novým zkušenostem a máte rádi černý humor, mohou být karty proti lidskosti skvělou volbou pro vás a vaše přátele.

Závěrem lze konstatovat, že karty proti lidskosti jsou bezesporu zábavnou a kontroverzní karetní hrou, která si získala velkou popularitu mezi přáteli. Jejich nekonvenční humor a schopnost vyvolat smích jsou jejich hlavními přednostmi. Pro fanoušky této hry je doporučeno vyzkoušet různé edice a rozšíření, které přináší nové karty a témata pro ještě větší zábavu.

Při hraní karet proti lidskosti je důležité dodržovat pravidla a respektovat ostatní hráče. Je to hra, která se zaměřuje na černý humor a provokativní otázky, takže je vhodné mít na paměti citlivost ostatních účastníků.

Pokud máte zájem o nákup karet proti lidskosti, můžete je snadno zakoupit online na specializovaných webových stránkách nebo ve vybraných herních obchodech. Existuje také možnost si vytisknout vlastní verzi her pomocí dostupných tiskových šablon.

Je třeba zdůraznit, že karty proti lidskosti jsou určeny pouze pro dospělé osoby a jejich obsah může být považován za urážlivý nebo nevhodný. Je proto důležité hrát tuto hru s ohledem na ostatní a v souladu se zásadami slušného chování.

Celkově lze říci, že karty proti lidskosti jsou skvělou volbou pro večerní zábavu s přáteli. Pokud máte rádi černý humor a jste otevření novým a provokativním tématům, určitě si tuto hru užijete. Buďte však připraveni na to, že některé karty mohou vyvolat kontroverzní reakce.

Publikováno: 16. 02. 2024

Kategorie: zábava

Autor: Kateřina Bártová

Tagy: karty proti lidskosti | karetní hra