10 nejroztomilejších slov ve světových jazycích

Cute

Co znamená slovo "cute" v angličtině?

Slovo "cute" v angličtině se používá k popisu něčeho, co je přitažlivé, roztomilé nebo působí dojmem nedospělosti či bezbrannosti. Tento výraz se často spojuje s malými dětmi, zvířaty nebo věcmi, které vyvolávají pozitivní emoce a sympatie. Může se také týkat chování nebo gest, která působí milým dojmem na druhé. Slovo "cute" je velmi oblíbené v anglicky mluvících zemích a běžně se používá v každodenní komunikaci.

Jaké jsou synonyma pro slovo "cute"?

Synonyma pro slovo "cute" zahrnují v angličtině například slova jako "adorable", "charming", "sweet", "lovely" nebo "attractive". Tyto termíny se používají k popisu něčeho roztomilého, přitažlivého nebo úhledného. V češtině by se synonymy pro "cute" mohly stát slova jako "roztomilý", "milený", "půvabný", "lahodný" nebo třeba i jednoduše "krásný". Každé z těchto slov přenáší podobný význam jako anglické slovo "cute" a slouží k vyjádření pozitivních emocí spojených s něčím příjemným a sympatickým.

Jak popsat něco jako "cute" v češtině?

Popisovat něco jako "cute" v češtině můžeme pomocí slov jako roztomilý, roztomilé, roztomiláček, roztomilejší nebo milý. Tato slova vyjadřují něco malého, přitažlivého a sympatického. Často se používají k popisu dětí, zvířat nebo drobných předmětů. Slovo "roztomilý" má také v sobě prvek nedostatku něčeho - například nedostatek velikosti u malých zvířátek nebo dětí, což dodává dojem jemnosti a křehkosti.

Jak se používá slovo "cute" v běžné anglické komunikaci?

Slovo "cute" se běžně používá v anglické komunikaci k popisu něčeho, co je přitažlivé, roztomilé nebo působí dojemné. Často se vztahuje k malým dětem, zvířatům nebo drobným předmětům. Například můžete slyšet větu: "That puppy is so cute!" (Ten štěně je tak roztomilé!) nebo "She has a cute smile." (Má roztomilý úsměv.) Slovo "cute" je také často používáno k vyjádření pozitivních emocí a sympatií k něčemu nebo někomu.

Jaké jsou typické situace, kdy se používá slovo "cute"?

Typické situace, kdy se používá slovo "cute", jsou například popisování malých dětí nebo zvířat, která působí roztomile. Lidé také označují za "cute" věci jako plyšové hračky, obrázky s koťaty nebo štěňaty a drobné předměty s něžným designem. Slovo "cute" se často využívá i k popisu chování nebo gest lidí, kteří se chovají milým a sympatickým způsobem. Ve společenských situacích může být "cute" použito k ocenění něčeho přitažlivého nebo roztomilého bez ohledu na konkrétní kontext.

Jaký je význam slova "cute" v různých kontextech?

Význam slova "cute" se může měnit v závislosti na kontextu, ve kterém je použito. Například v souvislosti s dětmi se často používá k vyjádření roztomilosti nebo šarmu. V oblasti módy může označovat stylové a přitažlivé oblečení nebo doplňky. V sociálních médiích se často používá pro popis obrázků, videí nebo příspěvků, které působí dojmem něžnosti nebo zábavnosti. Celkově lze říci, že "cute" je termín spojený s pozitivními emocemi a přívětivým dojmem.

Publikováno: 20. 02. 2024

Kategorie: jazyky

Autor: Kateřina Bártová

Tagy: cute | anglické slovo pro roztomilý