Hyundai ix35: Všestranný automobil pro moderní dopravu

Hyundai Ix35

Hyundai ix35 je moderní a všestranný automobil, který se řadí mezi kompaktní SUV vozy. Tento model byl představen v roce 2010 jako nástupce úspěšného modelu Tucson. Hyundai ix35 nabízí širokou škálu funkcí a vlastností, které splňují potřeby moderní dopravy. S jeho pohodlným interiérem, atraktivním designem a inovativními technologiemi si získal velkou popularitu mezi zákazníky. V tomto článku se podrobněji podíváme na specifikace, výkonové možnosti, design, bezpečnostní prvky a další důležité faktory tohoto vozidla.

Specifikace a výkonové možnosti vozidla

Hyundai ix35 je vybaven širokou škálou specifikací a nabízí různé možnosti výkonu pro své uživatele. Základní verze je osazena benzínovým motorem s objemem 1,6 litru a výkonem 99 koní. Pro ty, kteří preferují dieselový motor, je k dispozici verze s 1,7litrovým motorem o výkonu 115 koní. Nejvýkonnější variantou je pak dieselový motor s objemem 2,0 litru a výkonem 136 koní. Všechny tyto motory splňují emisní normu Euro 5 a jsou vybaveny systémem Start-Stop pro snižování spotřeby paliva. Hyundai ix35 tak nabízí dostatečnou sílu a efektivitu pro moderní dopravu.

Design a interiér Hyundai ix35

Hyundai ix35 se vyznačuje moderním a atraktivním designem, který kombinuje elegantní linie s robustními prvky. Vůz disponuje prostorným interiérem, který nabízí pohodlné a ergonomické sedadla pro pět cestujících. Kvalitní materiály a precizní zpracování podtrhují luxusní dojem.

Interiér je dobře uspořádán a nabízí dostatek úložného prostoru pro drobnosti. Přístrojová deska je přehledná a intuitivní, s moderním displejem palubního počítače. Multifunkční volant umožňuje ovládání různých funkcí bez nutnosti odvádět pozornost od řízení.

Hyundai ix35 disponuje také pokročilou technologií, jako je například navigační systém s dotykovým displejem, Bluetooth konektivita nebo parkovací asistent. Zvukový systém poskytuje vynikající kvalitu zvuku a možnost připojení externích zařízení.

Celkově lze říci, že design interiéru Hyundai ix35 je vkusný, praktický a plně vybavený moderním komfortem a technologiemi.

Bezpečnostní prvky a technologie

Hyundai ix35 je vybaven širokou škálou bezpečnostních prvků a technologií, které zajišťují maximální ochranu posádky. Mezi tyto prvky patří například systém elektronické stability (ESC), který pomáhá udržet vozidlo pod kontrolou při neočekávaných situacích na silnici. Dále je zde také systém proti blokování brzd (ABS) s elektronickým rozdělením brzdného účinku (EBD), který zajišťuje optimální brzdnou sílu na jednotlivých kolech.

Pro zvýšení pasivní bezpečnosti jsou v Hyundai ix35 instalovány airbagy pro řidiče a spolujezdce, boční airbagy a hlavové airbagy pro přední i zadní sedadla. Dále je zde také systém detekce únavy řidiče, který monitoruje chování řidiče a varuje ho před možnou únavou.

V rámci technologií pro bezpečné parkování je k dispozici zadní parkovací kamera, která usnadňuje manévrování při couvání. Kromě toho je tu také systém asistence při parkování, který pomocí senzorů upozorňuje na blízkost překážek.

Celkově lze konstatovat, že Hyundai ix35 je vybaven špičkovými bezpečnostními prvky a technologiemi, které zajišťují ochranu posádky a minimalizují riziko nehod.

Spotřeba paliva a ekologické vlastnosti

Hyundai ix35 je automobil, který se může pochlubit nejen svou všestranností a moderním designem, ale také nízkou spotřebou paliva a ekologickými vlastnostmi. Díky pokročilým technologiím a optimalizovanému motoru dosahuje ix35 úžasné účinnosti palivového hospodářství. V závislosti na konkrétním modelu a motorizaci se spotřeba pohybuje od 5,5 do 7,8 litrů na 100 kilometrů. To znamená, že ix35 patří mezi nejekonomičtější vozy ve své třídě.

Co se týče ekologických vlastností, Hyundai ix35 splňuje přísné emisní normy Euro 6. Díky použití moderních technologií jako je systém recirkulace výfukových plynů či filtr pevných částic jsou emise škodlivin minimalizovány. Tento automobil je tak šetrný k životnímu prostředí a přispívá k nižšímu znečištění ovzduší.

Důležité je také zmínit, že Hyundai investuje do výzkumu a vývoje alternativních pohonů. Společnost aktivně pracuje na rozvoji elektromobility a plánuje uvést na trh více elektrických vozidel v blízké budoucnosti. To svědčí o tom, že Hyundai se snaží přispět k udržitelnému rozvoji dopravy a snižování závislosti na fosilních palivech. Celkově lze tedy říci, že Hyundai ix35 je nejen výkonný a stylový automobil, ale také ekonomický a šetrný k životnímu prostředí.

Cena a dostupnost Hyundai ix35 na trhu

Hyundai ix35 je dostupný za konkurenceschopnou cenu v porovnání s ostatními vozy ve stejné třídě. Základní verze se pohybuje kolem 400 000 Kč, zatímco vyšší výbavy nabízejí více technologických funkcí a mohou dosahovat cen okolo 500 000 Kč. Cena se samozřejmě liší podle přidaných doplňků a možností individualizace.

Hyundai ix35 je široce dostupný u autorizovaných prodejců po celé České republice. Díky síti prodejců a servisních center lze snadno najít prodejce ve svém regionu. Hyundai také nabízí různé finanční programy, jako jsou splátkové plány nebo leasing, které usnadňují zákazníkům nákup tohoto vozidla.

Díky své cenové dostupnosti a širokému rozšíření na trhu je Hyundai ix35 atraktivní volbou pro potenciální zájemce o moderní a všestranný automobil.

Recenze a hodnocení Hyundai ix35 od odborníků

Hyundai ix35 získal uznání od odborníků za svou všestrannost a kvalitu. Recenze se shodují na jeho pohodlném a prostorném interiéru, který nabízí dostatek místa pro cestující i zavazadla. Oceňuje se také moderní design exteriéru, který působí dynamicky a elegantně. Výkonové možnosti vozidla jsou dostačující pro běžné používání, přičemž spotřeba paliva je přiměřená. Bezpečnostní prvky a technologie jsou na vysoké úrovni, což potvrzují i testy nárazových zkoušek. Celkově je Hyundai ix35 hodnocen jako spolehlivý a praktický automobil, který splňuje očekávání řidičů ve všech aspektech.

Zkušenosti a názory majitelů Hyundai ix35

Zkušenosti majitelů Hyundai ix35 jsou obecně velmi pozitivní. Majitelé oceňují všestrannost a pohodlí tohoto automobilu. Hodnotí také jeho spolehlivost a odolnost v terénu. Uživatelé si pochvalují prostorný interiér s dostatkem místa pro cestující i zavazadla. Vysoká úroveň bezpečnostních prvků je dalším důvodem, proč majitelé volili tento model. Spotřeba paliva je také hodnocena jako přijatelná. Celkově majitelé Hyundai ix35 doporučují tento automobil potenciálním zájemcům, kteří hledají spolehlivý a všestranný vůz pro moderní dopravu.

Porovnání s konkurenčními vozy v třídě

Hyundai ix35 je výkonný a všestranný automobil, který se řadí do třídy kompaktních SUV. V porovnání s konkurenčními vozy ve své třídě nabízí ix35 širokou škálu výhod a kvalit. Například ve srovnání s Fordem Escape a Honda CR-V je ix35 vybaven modernějšími technologiemi a bezpečnostními prvky. Dále má také prostornější interiér než Nissan Qashqai a Volkswagen Tiguan. Co se týče spotřeby paliva, ix35 je ekonomičtější než Toyota RAV4 a Subaru Forester. S ohledem na všechny tyto faktory lze konstatovat, že Hyundai ix35 je skvělou volbou pro ty, kteří hledají moderní a spolehlivé SUV vozidlo v této třídě.

Závěrem lze říci, že Hyundai ix35 je skvělou volbou pro ty, kteří hledají všestranný a moderní automobil pro svou dopravu. Díky své specifikaci a výkonovým možnostem poskytuje dostatečný výkon a pohodlí jak ve městě, tak i na delších cestách. Jeho design a interiér jsou vkusné a ergonomické, což přispívá k příjemnému prostředí během jízdy.

Hyundai ix35 je vybaven širokou škálou bezpečnostních prvků a technologií, které zajišťují ochranu posádky i ostatních účastníků silničního provozu. Spotřeba paliva je ekonomická a ekologické vlastnosti vozidla splňují nejpřísnější normy.

Cena Hyundai ix35 je konkurenceschopná ve srovnání s ostatními vozy v této třídě. Vozidlo je dostupné na trhu u autorizovaných prodejců Hyundai. Odborné recenze hodnotící tento model jsou velmi pozitivní a majitelé vozidla vyjadřují spokojenost s jeho provozem.

V porovnání s konkurenčními vozy v třídě se Hyundai ix35 řadí mezi špičku díky svým vlastnostem a ceně. Jeho univerzálnost a moderní technologie ho činí atraktivní volbou pro každodenní použití i dobrodružné výlety.

Pokud hledáte spolehlivé, výkonné a stylové vozidlo, Hyundai ix35 je skvělou volbou. Doporučujeme se obrátit na autorizovaného prodejce Hyundai a vyzkoušet tento automobil na vlastní kůži. Nechte se přesvědčit jeho kvalitami a uvidíte, že Hyundai ix35 splní vaše očekávání.

Publikováno: 19. 02. 2024

Kategorie: doprava

Autor: Kateřina Bártová

Tagy: hyundai ix35 | automobil