Jak zkrotit letní horko v podkroví? Pomůže vám venkovní markýza na střešní okno

Už vás nebaví, když se během horkých letních dní doslova smažíte v podkroví? Zatímco venku panují tropické teploty, u vás doma se nedá dýchat, a ani ten nejtišší ventilátor nezachrání situaci. Řešení naštěstí existuje a jmenuje se venkovní markýza na střešní okno.

Proč je venkovní markýza ta pravá volba?

Na rozdíl od klasických interiérových rolet brání markýza slunečním paprskům v pronikání do místnosti už venku, tedy před oknem. Díky tomu se vaše podkroví nerozpálí jako pec a vy si tak užijete příjemné klima i v těch nejparnějších dnech. Univerzální rolety pro střešní okna proti letnímu horku nabízí množství výhod, pro které si je zamilujete.

Výhody venkovní markýzy

Markýza blokuje sluneční záření ještě předtím, než dopadne na sklo, čímž zajišťuje tu nejefektivnější ochranu proti přehřívání. Zároveň však zachovává prosvětlení - speciální materiál propouští dostatek denního světla, takže si užijete příjemně rozptýlené světlo, aniž byste museli zatemňovat místnost.

Markýza se vyrábí z pevných materiálů, které odolávají větru i nepříznivému počasí. Nemusíte se tak bát, že ji poškodí déšť nebo sluneční záření. A i když se jedná o venkovní markýzu, montáž je velice jednoduchá a zvládne ji i "hobík". Nemusíte vrtat ani řezat do rámu okna.

Určitě vás potěší i to, že esteticky ladí s oknem. Markýza je dostupná v široké škále barev, takže si snadno vyberete odstín, který bude v harmonii se stávajícími prvky vašeho bydlení.

Za pozornost stojí také fakt, že markýza chrání okno před UV zářením, čímž prodlužuje jeho životnost a chrání barvu laku.

A nebojte - i s namontovanou markýzou si zachováte možnost otevírat a zavírat okno. Nemusíte ji tak při každém větrání demontovat.

Tip: Pokud rádi větráte v době, kdy jsou aktivní komáři, nepřehlédněte vyztužené moskytiéry pro střešní okna.

Venkovní markýza na střešní okno je investice, která se vyplatí

Pořízení venkovní markýzy se vám bezesporu vyplatí. Zajistí vám komfortní klima v podkroví i v těch nejteplejších dnech a zároveň ochrání vaše okno před poškozením. A to vše za relativně nízké pořizovací náklady a s jednoduchou montáží.

Užijte si léto v pohodě a bez stresu! Pořiďte si venkovní markýzu na střešní okno a zkroťte letní horko jednou provždy.

Publikováno: 20. 04. 2024 / Aktualizováno: 23. 04. 2024

Kategorie: bydlení

Autor: Jirka Vondračka