Proč se vyplatí nákup repasovaného počítače

Bez notebooku nebo počítače se v současné době neobejde celá řada povolání. Jako standardní výbavu je má i celá řada domácností. Potřebujete-li spolehlivé zařízení pro každodenní práci nebo jen pro zábavu, vhodným řešením může být repasovaný počítač.

Panují u vás předsudky a chcete vědět, jaké výhody nabízejí repasované PC? Tady jsou některé z nich.

Jaké výhody nabízejí repasované počítače?

Kvalitní repasované počítače spolehlivě pokryjí všechny vaše potřeby. Pořídit si je můžete se slevou, řádově v desítkách procent, oproti novým modelům. Jejich původ často bývá v předváděcích akcích, v ukončeném leasingu nebo se jen vrátily v zákonem udávané lhůtě. Ve většině případů jsou to modely vyšší produktové řady výrobce.


Ještě, než jsou nabízené k prodeji, procházejí velmi náročným testováním. Pokud se u nich objeví vadné díly, jsou vyměněné za nové. Drobné kosmetické nedostatky jsou opravené nebo dojde k výměně součástek za nové.

Díky tomu dojde k obnovení původní kvality počítače. Výhodou je však jeho nižší cena. Pořídíte-li si použitý počítač formou repasovaného, získáte tak zařízení, které nabídne ideální poměr ceny a výkonu. Na repasovaný počítač máte záruku 12 měsíců.

Repasovaný počítač šetří vaše finance

Díky repasovanému počítači získáte zajímavý kousek za velmi příznivou cenu. Díky tomu nákup nového počítače nemusí vždy nutně znamenat dobrý kup. K repasování je určená pouze ta techniky, která se používá jen krátkou dobu.

Jedná se, ve většině případů, o počítače, které si firmy či společnosti pořizují na leasing a jakmile uplyne, pořídí si modely novější a ty stávající procházejí repasí. Díky tomuto faktu počítač disponuje dobrým výkonem i funkcemi, které asi nenajdete u zařízení nových v obdobné cenové relaci. Navíc je počítač vyrobený z velmi kvalitních druhů materiálů, které jsou dostatečně odolné pro běžné používání.


Repasovaný počítač je šetrný k životnímu prostředí

Výroba nového zařízení je velice nákladná. Pořídíte-li si tedy repasovaný počítač, získáte kvalitu za přijatelnou cenu, a ještě se chováte ekologicky. Snižujete tím nutnost těžby drahých kovů, která zanechává na přírodě rozsáhlé následky.

Kromě toho není výroba počítačů k přírodě příliš šetrná. Díky repasi se do oběhu dostávají výrobky, které již byly používané

Není repas bazar?

V žádném případě. Pořizujete-li si počítač v bazaru, mnohdy není známý jeho původ. U repasovaného počítače ano. U bazarového počítače mnohdy ani nezjistíte jeho skutečný stav ani zda nebyly některé součástky měněné. U repasovaného počítače ano.

U bazarového počítače představují velký problém skryté závady. Ty u repasovaného počítače nenajdete. U bazarového počítače nemáte záruku. U repasovaného je poskytovaná na dobu jednoho roku. Repasovaný počítač je v TOP stavu, u bazarového to těžko zjistíte. Velký výběr repasovaných PC a notebooků najdete např. tady.

Publikováno: 28. 11. 2023

Kategorie: počítače a elektronika

Autor: Lucie Dočkalová