Dovolená na Slovensku jako správná volba. Tipy, kam vyrazit

Nádherná příroda, malebná historická městečka, horské túry a pohostinní lidé – to vše a ještě mnohem více nabízí Slovensko - ideální destinace pro dovolenou. Naši sousedé se pyšní bohatou kulturní historií a rozmanitými přírodními krásami, které lákají návštěvníky z celého světa. Pokud již dovolenou na Slovensko plánujete, ale zatím nevíte, jak by měla vypadat, inspirujte se několika tipy na atraktivní místa.

Vysoké Tatry

Pro milovníky hor tato destinace neodolatelná. Vysoké Tatry nabízejí nádherné horské scenérie, jezera alpského typu a nepřeberné možnosti pro horské túry a pěší výlety. Zalyžujte si na jednom z mnoha lyžařských středisek nebo se vydejte na některou z horských tras.

Nízké Tatry

Pokud vás neláká vysokohorská turistika, ale přesto byste rádi strávili čas v malebném prostředí hor, vydejte se do Nízkých Tater. Třeba navštivte hotel Liptov v blízkosti Vrbického plesa s vyhlídkou na malebný Chopok. V teplejších období si užijete procházky po okolí a spoustu atrakcí - a v zimě perfektně zalyžujete.

Pokud hledáte apartmány Liptov, rezervujte si pobyt v proslulém hotelu Bjornson, případně v exkluzivních chatkách s neotřelým výhledem do lesa.

Bratislava

Hlavní město Slovenska je směsicí historie a moderního života. Navštivte Bratislavský hrad, odkud se naskýtá nádherný výhled na město i okolní krajinu. Procházejte úzkými uličkami Starého Města a obdivujte historické budovy a barokní kostely. Věnovat čas můžete i moderním atrakcím, jako je vyhlídková věž UFO a Slavín.

Spišský hrad

Tento hrad je jedním z největších středověkých hradů ve střední Evropě a je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO. Leží v malebné krajině a nabízí nejen historickou atmosféru, ale také úžasný výhled na okolní krajinu.

Banská Štiavnica

Známé historické město je dalším místem zapsaným na seznamu UNESCO. Láká především na zachovalé středověké jádro a jezero, které je obklopeno kopci. Nevynechejte krásné uličky, navštivte historické kostely a obdivujte důležité památky, které vyprávějí příběh o těžbě drahých kovů v minulosti.

A mohli bychom pokračovat dál - na seznamu nejlepších míst na Slovensku by neměl chybět Slovenský ráj, malebné městečko Bardejov, ale třeba také Oravský hrad či horská vesnička Vlkolínec. Jisté je, že ať už zamíříte kamkoliv, dovolenou si rozhodně užijete.

Publikováno: 18. 08. 2023

Kategorie: cestování

Autor: Kateřina Bártová