Hubněte doma bez ohledu na počasí na vlastním běžeckém pásu!

Běhání je obecně asi tím nejoblíbenějším způsobem, jak se udržet v kondici, ale i jak shodit nějaké to přebytečné kilo, pakliže to potřebujete. A není divu. Uhánět s větrem o závod pod barevným nebem v malebné přírodě, nebo klidně i po betonové džungli, je zkrátka fajn.

Nic moc k tomu nepotřebujete a tenisky můžete nazout de facto kdykoliv. Problém ale nastává v zimních měsících, kdy to už tak zábavné není. Zima a chlad, prakticky pořád tma, dlouhé zimní večery, však to znáte.

Při pohledu na chladný podzim, a navíc s vyhlídkou na bláto, sněhovou nadílku, déšť a další typicky zimní rozmary se pak k běhání dokopáváme o poznání složitěji. Komu by se chtělo?

Jak to ale vyřešit? Napadlo Vás pořídit si běžecký pás domů? Ne? V tomto článku se podíváme na jeho benefity, které mohou být pro mnohé běžce zajímavé. Pojďme na to.

Proč si pořídit běžecký pás do bytu?

O hlavním důvodu již bylo řečeno výše, zima v našich zeměpisných končinách není pro sportování zrovna nejpříjemnější, což ale s vlastním běžeckým pásem odpadá. A dál? Pakliže budete běhat doma, nebude Vám zima, ani nebudete mít mokré nohy, což dozajista potěší také.

Dalším benefitem je poté i možnost si sportování trochu zpříjemnit. Koneckonců, běhání je vcelku rutinní, a tak povětšinou zaměstnáváme mysl během toho i poslechem hudby, popřípadě třeba podcastu. S vlastím běžeckým pásem doma můžete sledovat své oblíbené seriály, nebo se podívat na zajímavý film.

Ano, běžecké pásy samozřejmě mají i v posilovně, nebo ve fitku, nicméně ne každý má rád kolem sebe lidi, a to obzvláště, pokud má nadváhu, tudíž i to je důvod, proč si pořídit běžecký pás domů. Naprosté soukromí!

Navíc, v dnešní době už to není zdaleka tak velká finanční investice a pakliže byste si spočítali návratnost během návštěv fitka, zjistíte, že se Vám to za chvíli vrátí zpět.


Jak si vybrat běžecký pás?

Teď už se ale přesuneme k samotnému výběru běžeckého pásu. Podle čeho si vybrat? Tušíte správně, že jich existuje více druhů, ale pro zjednodušení si uvedeme dva hlavní typy, jimiž jsou motorový a nemotorový běžecký pás. V čem je rozdíl? To je už z názvu dostatečně patrné, nicméně pojďme si to upřesnit.

Motorový běžecký pás

To je takový pás, který pro svůj pohon vyžaduje motor, přičemž obvykle disponuje silou od jedné do šesti koňských sil. Vhodný je pak pro ty z Vás, kteří chtějí běhat pravidelně. A pokud ne běhat, ale chodit, měl by postačit i pás, který zaručuje pohon o síle dvou koňských sil.

Bezmotorový běžecký pás

Bezmotorové pásy samozřejmě žádný motor nemají, díky čemuž jsou mimo jiné samozřejmě o něco levnější, ale to není jejich jediná výhoda. Hodí se totiž pro ty běžce, kteří na sebe kladou ty nejvyšší nároky, jelikož udržet bezmotorový běžecký pás v chodu jen za použití vlastní síly je pořádná makačka!

A čím se dál řídit při výběru?

Pohon je jedna věc, ale to není zdaleka vše, čeho byste si měli při výběru běžeckého pásu všímat. Důležitou roli totiž hraje také třeba běžecká plocha. V zásadě se dá říci, že čím je delší plocha, po které budete běhat, tím je to pro Vás lepší.


Jednak nebudete muset mít strach z pádu, a navíc budete mít dostatek prostoru. Obecně také platí, že čím delší pás, o to větší rychlost na něm můžete bez úhony vynaložit. Myslete ale na to, že běžecký pás bude vyžadovat nějaké místo, ať už pro aktivní běhání, tak posléze i pro uložení.

Volte tedy takový, který Vám nebude bránit v plynulém pohybu po bytě, či domě. Výrazně Vám v tom může pomoci i fakt, že celá řada běžeckých pásů disponuje nějakými možnostmi, jak ho rychle složit a pohodlně uskladnit, aniž by zabral velký prostor.

Jednoduše ho pak můžete zastrčit třeba pod postel. Další aspekty už se poté liší dle toho, jakou částku chcete do pásu investovat, jelikož existují běžecké pásy s různými měřiči, počítači, popřípadě zabudovaným větrákem, a tak podobně.

Důkladně ale promyslete, co skutečně budete potřebovat, protože s každou další „vychytávkou“ cena samozřejmě narůstá. Vyzkoušejte osvědčené pásy české značky Lifefit, které najdete na stránkách výrobce – Nejsport.cz.

Publikováno: 24. 11. 2023

Kategorie: sport a fitness

Autor: Kateřina Bártová