Jak vyřešit ucpaný odpad?

Ucpání odpadu může být nejen nepříjemné, protože např. neodtéká záchod, ale také způsobit dlouhodobé potíže s odpadovým systémem. V tomto článku najdete praktické tipy, které můžete vyzkoušet, abyste se pokusili vyřešit tento problém vlastními silami. Jak tedy vyřešit ucpaný odpad?

Použijte píst nebo odmašťovač odpadů

Píst: Umístěte píst do odpadu a pomalu jej pohybujte nahoru a dolů. Tento pohyb může pomoci uvolnit zablokované částice.

Čistič odpadů: Nalijte čistič odpadů do odpadu a nechte jej působit podle návodu. Poté opláchněte horkou vodou.

Otevřete sifon

  • Umístěte nádobu pod sifon (ohnutou trubku pod umyvadlem nebo dřezem).
  • Odklopte sifon a vyprázdněte obsah do nádoby. Často se v sifonu hromadí částice, které mohou způsobit ucpaný odpad.

Vyzkoušejte silné chemické prostředky

Existují chemické čističe odpadů dostupné v obchodech. Postupujte podle návodu na obalu. Buďte opatrní při používání těchto chemikálií a mějte na paměti, že některé z nich mohou být agresivní nebo nebezpečné pro životní prostředí.

Mechanické odstranění blokády

Použijte drát nebo speciální nástroj na odstranění špuntu. Buďte opatrní, abyste nepoškodili potrubí.

Zavolejte odborníka

Pokud výše uvedené kroky nevedou k odstranění ucpaného odpadu, pravděpodobně budete muset zavolat odborníka - instalatéra. Profesionál má potřebné nástroje a znalosti k odstranění závažnějších problémů s odpadem.

Pamatujte si, že při práci s chemickými čistícími prostředky a mechanickými nástroji byste měli vždy dodržovat bezpečnostní pokyny a ochranné prostředky, abyste zabránili možným zraněním nebo poškození potrubí.

Publikováno: 06. 12. 2023

Kategorie: bydlení

Autor: Jirka Vondračka