Nabízí se příjemná dovolená plná přírody a výletů za historií

Už vás nelákají exotické destinace? Můžete vyrazit na pár dnů do prostředí, které je blízko Prahy a nabídne poznávání českých dějin v kombinaci s přírodními skvosty. Už jste někdy trávili volno poblíž Berounky? Je to favoritka vodáků, česká řeka, která je obklopena několika slavnými středověkými hrady. Těšit se bude i pestrá síť cyklostezek, sportovnímu vyžití se meze nekladou. Chtěli byste si už brzy zblízka prohlédnout nejznámější místa Středočeského kraje? A chcete poznat hrad, který kázal stavět už římský císař Karel IV.?

Poznejte české dějiny zábavnou formou

Suchopárný školní dějepis nechte stranou, tentokrát se můžete těšit z prohlídky několika velkých hradů. Hotel Mlýn Karlštejn se stane zázemím pro různé výlety za historií nebo do přírody, bez ohledu na to, jaké je právě roční období. Připraveno je 21 různých pokojů, vybírat si lze ze dvoulůžkových a třílůžkových variant. Celková kapacita činí 49 lůžek.

Rozsáhlý hotelový areál, jenž přináší dva a půl tisíce metrů čtverečních, nabídne zábavu i v případě deště nebo jiné nepřízně počasí. Altánek, terasa nebo například posezení u krbu v chladných dnech, to vše je připraveno pro hotelové hosty. Počítá se také s klasickou finskou saunou, což je vhodný doplněk relaxačního centra.


Vydejte se na procházku k hradu

Poznat Karlštejn a podívat se na místa, kterými proudila česká historie, takové je hlavní motto výletu k řece Berounce. V okolí lze navštívit malou zoo s kočkovitými šelmami nebo vinice, na nichž má také zásadní podíl historie spojená s římským císařem Karlem IV. V záloze může být lom Malá Amerika, k návštěvě lákají Koněpruské jeskyně. Rodinné dovolené tak nic nebrání, stačí si k ní jen vybrat vhodný termín. Odpočinek v romantickém hotelu je vhodným zpestřením sezony, kdy všichni zapomenou na všední stres. 

Publikováno: 20. 02. 2024

Kategorie: cestování

Autor: Lucie Dočkalová