Štrbské pleso: Klenot slovenských hor láká lyžaře i milovníky přírody

Štrbské Pleso

Úvod do Štrbského plesa

Štrbské pleso je jedno z nejznámějších lyžařských středisek na Slovensku. Nachází se v krásném horském prostředí Vysokeho Tatier a nabízí skvělé podmínky pro lyžování, snowboarding a další zimní sporty. Pokud hledáte ideální destinaci pro zimní dovolenou, Štrbské pleso je určitě tím správným místem. Připravte se na úvod do tohoto fantastického střediska a objevte jeho kouzlo!

Historie Štrbského plesa

Historie Štrbského plesa sa začína už v 16. storočí, keď tento nádherný horský kar povšimli po prvýkrát lovci. Neskôr sa stal Štrbským plesem dôležitou zastávkou pre pastierov a turistov, ktorí sem prichádzali objavovať krásy Vysokých Tatier.

V roku 1872 tu bola postavená prvá turistická chata a o niekoľko rokov neskôr bol Štrbský potok upravený na umelé jazero. To bolo začiatkom využívania Štrbského plesa ako rekreačného miesta.

Po druhej svetovej vojne sa Štrbské pleso stalo populárnym lyžiarskym strediskom a bolo vybudované množstvo hotelov a lyžiarskych zariadení. Dnes je jedným z najnavštevovanejších lyžiarskych stredísk na Slovensku a aj v lete sem prichádzajú turisti objavovať krásu okolitej prírody či skúsiť si adrenalínové aktivity ako jazdu na lanovke alebo bobovej dráhe.

Štrbské pleso ponúka prekrásnu scenériu Tatranskej prírody s mnohými turistickými chodníkmi a výhľadmi na najvyššie vrcholy. Je to miesto, ktoré stojí za návštevu a kde môžete objaviť históriu a kultúru tejto oblasti.

Poloha a příroda Štrbského plesa

Poloha a příroda Štrbského plesa

Štrbské pleso je krásné slovenské lyžařské středisko vysoko v Tatrách. Její poloha a příroda jsou nádhernými příklady jedinečné krásy této oblasti. Nachází se na nadmořské výšce 1 346 metrů, což ji činí nejvyšším lyžařským střediskem ve Vysokých Tatrách.

Samotné Štrbské pleso je krásnou horskou jezerní lagunou s průzračně čistou vodou, která se odráží od okolních hor. Tento malebný koutek je obklopen zasněženými vrcholy, což vytváří velmi idylickou scenérii. Je to ideální místo pro milovníky krásné přírody a tichých procházek.

V okolí Štrbského plesa najdete mnoho turistických tras, které jsou nabité úžasnými krajinami a dechberoucími výhledy. Mezi nejvyhledávanější patří cesta na vrchol Slavkovského štítu, který nabídne neuvěřitelné výhledy do údolí Podtatranskej.

Celkově lze tedy říci, že poloha a příroda Štrbského plesa nabízí vynikající prostředí pro krásné zimní dovolené, na kterou jistě nikdo nezapomene.

Lyžařské středisko Štrbské pleso

Lyžařské středisko Štrbské pleso se nachází v malebné oblasti Vysokých Tater na Slovensku. Toto středisko je ideálním místem pro milovníky zimních sportů, kteří hledají nezapomenutelný zážitek. Štrbské pleso nabízí skvělé podmínky pro lyžování a snowboarding, ale také pro běžecké lyžování a sáňkování. Díky svému umístění uprostřed hor si zde můžete užít krásnou přírodu, klid a ticho daleko od civilizace. Navštivte lyžařské středisko Štrbské pleso a zažijte neopakovatelný dovolenkový zážitek!

Další aktivity v Štrbském plese

Pokud Vás láká více než jen lyžování, Štrbské pleso nabízí i mnoho dalších aktivit. Můžete se vydat na romantickou procházku okolo jezera a vyzkoušet si bruslení na zamrzlé hladině. Milovníci extrémních sportů mohou vyzkoušet snowtubing a zipline, nebo se projet na saních tažených koňmi. Pro ty, kteří preferují klidný odpočinek, jsou k dispozici wellness centra s různými druhy saun a masáží. Ať už patříte do kterékoli skupiny návštěvníků, Štrbské pleso má pro Vás přichystané mnoho zábavy a relaxace!

Ubytování v Štrbském plese

Ubytování v Štrbském plese - Zajistěte si pohodlný pobyt v srdci slovenského lyžařského střediska. Vyberte si z různých možností ubytování, které odpovídají vašim potřebám a představám. Od luxusních hotelů a penzionů až po útulné apartmány a chatky u lesa. Všechny varianty nabízejí krásný výhled na okolní Tatry a snadnou dostupnost k lyžařským sjezdovkám. Nechte se zahrnout pohodlím, které vám bude poskytovat Štrbské pleso.

Stravování v Štrbském plese

Stravování v Štrbském plese je něco, na co se můžete těšit, ať už jste lyžařský nadšenec či milovník horské přírody. V okolí Štrbského plesa najdete mnoho restaurací a kaváren, které nabízejí různé druhy jídla s fantastickým výhledem na okolní hory. Pokud hledáte nějakou tradiční slovenskou kuchyni, můžete ochutnat bryndzové halušky nebo kapustnici. Pro ty, kteří chtějí zůstat aktivní i během přestávek mezi lyžováním, jsou k dispozici rychlé občerstvení a hotová jídla pro pohodlný způsob stravování. Nezapomeňte také vyzkoušet domácí dezerty jako štrbské pleso – zákusek s ovocem a šlehačkou, který je oblíbeným dezertem návštěvníků tohoto malebného lyžařského střediska.

Doprava do Štrbského plesa

Potřebujete odjet do lyžařského střediska Štrbské Pleso a nevíte, jak se tam dostat? Nezoufejte, máme pro vás několik možností dopravy!

Autobusem: Můžete zvolit mnoho autobusových společností, které nabízejí pravidelnou dopravu z různých měst Slovenska. Autobusová zastávka se nachází přímo u lyžařského střediska.

Autem: Pokud máte k dispozici vlastní auto, je to ideální volba. Lyžařské středisko je dobře přístupné hlavní silnicí a parkoviště je k dispozici přímo u sjezdovek.

Vlakem: Pro ty, kteří chtějí ušetřit na benzínových nákladech nebo nemají vlastní auto, je možnost vlakové dopravy. Vlaková stanice se nachází v nedalekém Popradu a odtud zajede speciálně označený vlak přes Tatranskou Lomnici až do Štrbského Plesa.

Jak vidíte, existuje mnoho možností dopravy do lyžařského střediska Štrbské Pleso. Stačí si vybrat tu, která vám nejvíc vyhovuje a užít si krásné zimní sporty v nádherném prostředí Vysokých Tater.

Závěr a doporučení pro návštěvu Štrbského plesa.

Závěr a doporučení pro návštěvu Štrbského plesa

Po prozkoumání Štrbského plesa jsme dospěli k závěru, že je to skvělé slovenské lyžařské středisko, které nabízí mnoho příležitostí pro aktivní dovolenou. Tento malebný horský oblast poskytuje širokou škálu lyžování a snowboardingu s různými obtížnostmi sjezdových tratí. Kromě toho zde najdete i další aktivity jako jsou boby, saně, turistiku či wellness centra.

Jediná nevýhoda je možná nedostatečné množství sněhu v některých obdobích sezóny. Pokud ale sem zamíříte na jaře nebo v létě, Štrbské pleso vás nadchne svými nádhernými výhledy na okolní Tatry a přilehlé lesy.

Pokud plánujete navštívít Štrbské pleso během zimní sezóny, doporučujeme si zarezervovat ubytování dopředu a sledovat předpověď počasí. Pokud hledáte klidnou dovolenou bez davů turistů, navštivte Štrbské pleso během podzimního období. V každém případě je toto lyžařské středisko skvělou volbou pro všechny turisty, kteří hledají aktivní dovolenou v nádherném horském prostoru.

Publikováno: 08. 07. 2023

Kategorie: cestování

Autor: Kateřina Bártová

Tagy: štrbské pleso | slovenské lyžařské středisko