Neodolatelná pizza pollo: Vyzkoušejte lahodnou pizzu s kuřecím masem doma!

Pizza Pollo

Historie pizzy pollo

Historie pizzy pollo sahá až do Itálie, kde se tato lahodná varianta pizzy stala oblíbenou po celém světě. Původně byla pizza pollo vytvořena jako jednoduchá kombinace kuřecího masa, sýra a rajčatové omáčky na křupavém těstě. Postupem času se recept rozšířil o další ingredience a varianty, ale základní myšlenka zůstala stejná - spojení chutného kuřecího masa s italskými přísadami na pizzovém těstě. Tato chuťová kombinace si získala srdce mnoha gurmánů po celém světě.

Recept na pizzu pollo

Recept na pizzu pollo je jednoduchý a lahodný. Začněte přípravou těsta z 300g hladké mouky, 7g sušeného droždí, špetky soli, lžičky cukru, 2 lžíc oleje a 180ml vlažné vody. Těsto nechte kynout a pak rozválejte do požadované velikosti. Na rozválené těsto nanesete rajčatový základ, posypete strouhaným sýrem a přidáte nakrájené kuřecí maso upečené s cibulí a paprikou. Pečte v troubě předehřáté na 220°C asi 15-20 minut. Na závěr můžete ozdobit bazalkou a olivami.

Jak si připravit domácí kuřecí maso na pizzu

Příprava domácího kuřecího masa na pizzu je snadná a zaručuje čerstvou chuť. Nejprve si nakrájejte kuřecí prsa na tenké plátky nebo kostky podle preference. Následně maso osolte, opepřete a můžete přidat libovolné bylinky nebo koření dle chuti (např. tymián, rozmarýn). Poté maso osmahněte na pánvi s trochou oleje dozlatova. Dbejte na to, aby bylo maso úplně propečené, aby se zachovala jeho šťavnatost a chuť. Takto připravené kuřecí maso můžete použít jako lahodnou náplň na vaší pizzu pollo.

Variace a doporučení na ingredience

Variace a doporučení na ingredience pizzy pollo jsou skvělým způsobem, jak si přizpůsobit tuto lahodnou pochoutku svému osobnímu vkusu. Kromě tradičních surovin jako je kuřecí maso, rajčatová omáčka a sýr můžete experimentovat s různými přísadami. Například můžete přidat kukuřici, papriku nebo ananas pro exotickou chuť. Pro milovníky pikantního jídla doporučujeme přidat jalapeño papričky nebo chilli omáčku. Pro pestrost chuti můžete vyzkoušet i různé druhy sýra jako mozarellu, gouda nebo feta. Nezapomeňte také na bylinky a koření jako je bazalka, oregano nebo česnek, které dodají pizze pollo jedinečnou chuť a aroma. Užijte si tvorbu vlastní verze této lahodné pizzy!

Tipy na pečení pizzy pollo

1. Předehřejte troubu na co nejvyšší teplotu, ideálně na 250°C, aby se pizza pekla rychle a těsto zůstalo křupavé.

2. Použijte kvalitní pizzový kámen nebo plech, který zajistí rovnoměrné propečení spodní části pizzy.

3. Pizzu opečte přímo na horní hraně trouby nebo na spodní mřížce, aby se těsto i náplň dokonale propekly.

4. Suroviny rozložte rovnoměrně po celém těstě a nedávejte příliš mnoho náplně, aby se pizza nepřehnala.

5. Nechte pizzu odpočinout několik minut po vyndání z trouby, aby se ingredience ustálily a nedošlo k popálení jazyka.

Zdravé alternativy a vegetariánské možnosti

Zdravé alternativy a vegetariánské možnosti jsou skvělým způsobem, jak si užít lahodnou pizzu pollo i pro ty, kteří preferují jiné stravovací návyky. Místo tradičního kuřecího masa můžete použít například tofu nebo seitan jako chutné náhrady. Pro milovníky zeleniny je skvělou volbou přidat na pizzu pollo špenát, cherry rajčata nebo papriku. Díky těmto alternativám si můžete vychutnat stejně lahodnou pizzu bez masa a přitom si dopřát zdravou a vyváženou stravu.

Oblíbené restaurace s pizzou pollo v Česku

Pokud si chcete vychutnat lahodnou pizzu pollo v restauraci, máte v Česku několik skvělých možností. Jednou z oblíbených restaurací s touto lahůdkou je "Pizzeria Kmotra" v Praze, která je známá svými kvalitními italskými pokrmy a autentickou atmosférou. Další skvělou volbou je "Ristorante La Bottega di Finestra" také v Praze, kde si můžete pochutnat na tradiční pizze pollo připravené s láskou a péčí o detaily. Pro milovníky italské kuchyně se určitě vyplatí navštívit tyto restaurace a ochutnat tuto lahodnou specialitu.

Publikováno: 20. 02. 2024

Kategorie: potraviny

Autor: Kateřina Bártová

Tagy: pizza pollo | pizza s kuřecím masem