Passau - Město tří řek a tisíce příběhů

Passau

Úvod do Passau

Passau je nádherné město nacházející se v jižní části Německa, nedaleko hranic s Rakouskem. Město leží na soutoku tří řek - Dunaje, Innu a Ilze - což dává Passau svůj charakteristický ráz. V blízkosti města se nachází řada turistických tras, které vedou jak po březích řek, tak i do nejbližšího okolí. Navštivte Passau a objevte krásy tohoto kouzelného místa!

Historie města Passau

Historie města Passau

Město Passau, nacházející se v německé spolkové zemi Bavorsko, má dlouhou a bohatou historii. První zmínky o městě pocházejí již z římského období, kdy zde stála pevnost Castra Batava. V průběhu staletí se město stalo důležitým obchodním centrem a přístavem na řece Dunaji.

V 12. století bylo Passau povýšeno na město a získalo výsadu trhů a mincovny. V této době tu také vznikly první kostely a kláštery, které jsou dodnes jednou z nejvýznamnějších architektonických památek města.

Během středověku bylo Passau často terčem válečných konfliktů mezi říšskými knížaty a biskupy, což vedlo k postupnému rozvoji opevnění okolo celého města.

V 19. století se Passau stalo centrem textilního průmyslu a rozvíjela se také turistika. V současné době je Passau moderním univerzitním městem, ale zachovalo si svou bohatou historii a kulturní dědictví, které přitahuje tisíce turistů každý rok.

Geografie a přírodní krása města

Geografie a přírodní krása města Passau

Město Passau se nachází v jižním Německu, nedaleko hranic s Rakouskem. Je situováno na soutoku tří řek - Dunaje, Innu a Ily. Tato poloha z něj činí ideální místo pro milovníky vodních sportů a také nabízí mnoho malebných výhledů.

Passau je obklopeno krásnou přírodou, kterou lze objevovat po celý rok. V letním období se nabízí možnosti koupání v řekách nebo projížďky na lodích. V zimě potom lze navštívit nedaleké lyžařské středisko a užít si kouzlo horské přírody.

Navíc má Passau bohatou historii, což se odráží i v jeho architektuře. Starobylé kostely, hrady a muzea lákají návštěvníky z celého světa. Místní kuchyně pak zahrnuje tradiční bavorské pokrmy i speciality ze sousedního Rakouska.

Pokud hledáte kombinaci úchvatné přírody a kulturně-historických památek, Passau je pro vás tou správnou volbou!

Architektura a kulturní dědictví Passau

Architektura a kulturní dědictví Passau

Město Passau, ležící na soutoku tří řek – Dunaje, Innu a Ilzu, je známé nejen svou krásnou přírodou, ale i bohatým kulturním dědictvím. Proslulé jsou zde zejména historické budovy s barokní architekturou, jako například katedrála svatého Štěpána a biskupský palác.

Kromě toho se v Passau nachází i mnoho muzeí a galerií, které ukazují umělecká díla různých období. Turisté si tak mohou prohlédnout například expozice gotického umění nebo barokních soch.

V neposlední řadě lze v Passau navštívit také jedinečné kláštery, které zde stojí již od středověku. Mezi nejznámější patří klášter Niedernburg nebo klášter Obermünster.

Pokud tedy hledáte místo, kde lze spojit krásy přírody s bohatou historií a uměleckými poklady, nenajdete lepší volbu než právě Passau.

Tipy na výlety a atrakce v okolí

Tipy na výlety a atrakce v okolí Passau:

Passau je malebné město na soutoku tří řek - Dunaje, Innu a Ilzu. Okolní krajina nabízí spoustu možností k aktivnímu odpočinku i kulturním zážitkům. Zde jsou některé tipy na výlety a atrakce:

1. Návštěva kláštera Engelszell - nejzápadnější benediktinský klášter v Evropě. Zajímavostí je i tamní pivovar, který se specializuje na tradiční rakouské pivo.

2. Ranní procházka po historickém centru Passau - město má mnoho krásných historických budov, jako například gotickou katedrálu sv. Štěpána.

3. Plavba po Dunaji - turistické lodě nabízejí krásné výhledy na okolní krajinu a procházku podél řeky si užijete při stezce Engelhartszell–Aschach.

4. Rodinný den ve Wildparku Ortenburg - park plný divokých zvířat, které se volně pohybují v prostoru, slibuje nezapomenutelnou zábavu pro celou rodinu.

5. Prohlídka pevnosti Oberhaus - na kopci nad městem se nachází impozantní pevnost, která nabízí nádherný výhled na okolí.

Tyto tipy jsou jen zlomek toho, co můžete zažít v okolí Passau. Vydejte se na výlet a objevujte krásy tohoto koutu Německa!

Místní kuchyně a speciality, které stojí za ochutnání

Passau, město ležící v samém srdci německé Bavorska, nabízí nejen bohatou historii a krásné památky, ale také úžasnou místní kuchyni plnou lahodných specialit. Pokud hledáte autentický gastronomický zážitek, rozhodně byste si neměli nechat ujít některé z těchto chutí.

Mezi nejznámější bavorská jídla patří například obří prasečí koleno (Schweinshaxe) servírované s knedlíky a kyselým zelím. Milovníci masa si přijdou na své i díky tradičnímu jelenu na gulášovém omáčce (Hirschgulasch), který se podává s kaší nebo houskovým knedlíkem.

Pro ty, kdo preferují ryby, je tu možnost ochutnat slavnou bavorskou rybí polévku (Fischsuppe) nebo smaženou pstruha (Forellenfilet) doplněnou domácím bramborovým salátem.

A co sladkostmi? Určitě byste neměli opomenout skvělé cukrovinky jako např. bavorský vál (Bayrischer Striezel) či dezertní variantu oblíbeného štrůdlu - jablečný štrůdl (Apfelstrudel).

Takže neváhejte a vyzkoušejte některé z těchto specialit, které jsou typické pro místní kuchyni Passau. Vaše chuťové buňky budou nadšené!

Ubytování a doprava v Passau

Ubytování a doprava v Passau

Jste plánujete cestu do nádherného města Passau? Nebojte se, máme pro vás připravené praktické informace ohledně ubytování a dopravy.

Passau nabízí širokou škálu ubytování od luxusních hotelů až po laciné hostely. Pokud si přejete prožít opravdovou německou atmosféru, doporučujeme zvolit tradiční pension nebo privát. Mnoho z nich se nachází nedaleko historického centra města.

Kromě toho je Passau dobře propojeno s ostatními částmi Německa i Evropy, což usnadňuje vaše cestování. Z letiště ve Frankfurtu můžete dojet vlakem za 3 hodiny a ze Salcburku pouze za 2 hodiny. V okolí města si můžete také pronajmout auto, ale jelikož centrum Passau je velmi malé, využijte radši pohodlných autobusů nebo tramvají.

Takže pokud hledáte ideální místo na dovolenou a zároveň si chcete ušetřit starosti s cestováním, rozhodně zvažte pobyt v Passau!

Praktické tipy pro návštěvu Passau

Praktické tipy pro návštěvu Passau

Pokud se chystáte na výlet do historického německého města Passau, nezapomeňte si s sebou vzít pohodlnou obuv a fotoaparát. Zde jsou malé praktické tipy, které byste mohli při vaší cestě ocenit:

1. Prohlédněte si kostely - Passau je známý svými barokními kostely, včetně největšího varhanového nástroje na světě, umístěného v katedrále Svatého Štěpána.

2. Navštivte muzeum - Muzeum moderního umění představuje sbírku více než 3 000 děl od současných umělců z celého světa.

3. Projděte se podél Dunaje - Vyhledejte romantickou promenádu na břehu Dunaje s krásným výhledem na mimořádnou architekturu místních domů a budov.

4. Ochutnejte tradiční nápoje - Když projdete starobylými uličkami, zastavte se ve vyhlášených hospůdkách a ochutnejte tradiční bavorský pivo a zelňačku.

5. Plánování dopředu - Pokud máte chuť navštívit město v létě, zvažte návštěvu frýdlantského festivalu, který se koná v srpnu a nabízí nezapomenutelnou kulturní a hudební atmosféru.

Užijte si krásy Passau a prozkoumejte tuto nádhernou část Německa!

Závěr a doporučení pro cestovatele

Závěr a doporučení pro cestovatele:

Pokud hledáte krásné, historické město v Německu, Passau je tím pravým místem pro vás. Prožijete zde nezapomenutelné okamžiky plné kultury, architektury a gastronomie.

Jako tip na aktivitu určitě navštivte katedrálu Sv. Štěpána, která je považována za jednu z nejkrásnějších gotických staveb v Německu. Po prohlídce si dopřejte návštěvu čokoládovny Zotter, kde si můžete ochutnat více než 400 druhů čokolády.

Kromě toho byste neměli vynechat projížďku na lodi po Dunaji, být součástí tradičního bavorského pivního festivalu nebo se projít uličkami starého města.

Zkrátka Passau je místo plné překvapení a zkušeností. Určitě na něj nezapomeňte při svých cestách po Německu.

Publikováno: 06. 05. 2023

Kategorie: cestování

Autor: Jirka Vondračka

Tagy: passau | město v německu